Výroba

Tatranský profil a iný drevený obklad ako zrubový profil, drevené podlahy – dlážkovica či terasové dosky sa vyrábajú precíznym technologickým procesom tak, aby zákazník dostal finálny produkt v čo najvyššej kvalite.

Všetko sa začína výberom vhodného dreva, ktoré sa spracuje na rezivo. To je počas 4 až 6 mesiacov  špeciálne uskladnené tak, aby medzi ním neustále prúdil vzduch a drevo sa mohlo vysušiť. Použitie sušičky na celkové sušenie je neprípustné, pretože jej pôsobením by bola narušená celková kvalita dreva. Zvýšila by sa pravdepodobnosť výskytu trhlín, puklín či vypadnutých uzlov dreva. Sušička sa využíva iba na finálnu úpravu vlhkosti na 12% (±2%).

Ako náhle má drevo ideálnu vlhkosť, môže sa začať upravovať až na finálny drevený profil. Drevo je hobľované, brúsené a frézované, čím sa dosahuje špecifická podoba jednotlivých drevených obkladov. A to nielen povrchová úprava, ale aj systém perodrážka na zabezpečenie jednoduchej montáže.

Tatranský profil či iný drevený profil prvotriednej kvalite je na svete a môže byť balený do balov, čím sa pripraví až na expedíciu ku konkrétnemu zákazníkovi.

Tatranský profil výroba

výroba profilu

Výroba tatranský profil